Televizyon kanalı çalışanları gözlerine inanamadı! Ünlü iş adamı Pensilvanya’da görüldü, korktu!


‘Türkiye bilmiyor beni sakın yayınlamayın’

Fin Devlet Televizyonu YLE, Pensilvanya’da terör örgütü FETÖ elebaşı Gülen’in malikanesinde 2 gün geçirdi. FETÖ elebaşı Gülen’in çiftlikte yapılan ‘panik odası’na taşındığı iddia ediliyor. Ayrıca Fin ekibi malikanede ünlü bir işadamını da burada gördüğü ve işadamının “Türkiye hükümeti burada olduğumu bilmiyor beni sakın yayınlamayın” diye adeta yalvardığını ileri sürdüler.

FETÖ elebaşı panik odasında saklanıyor

Finlandiya Devlet Televizyonu YLE’nin ana haber bülteni olan Uutiset’in ekibi Pensilvanya’ya giderek FETÖ elebaşı Gülen ile röportaj yaptı. Pensilvanya’daki malikanede 2 gün kalan ekip çok çarpıcı tespitlerde bulundu…

Advertisements
1794783163907362_1798655083520170

İddialar şöyle:

PANİK ODASINA TAŞINDI

– Terör örgütünün elebaşı operasyon korkusuyla her zaman oturduğu malikanedeki konutundan kampus içinde oluşturulan panik odalı bir eve taşındı.

– 15 Temmuz sonrası kaçan örgüt üyeleri için ek binalar yapıldı.

‘TÜRKİYE BİLMİYOR SAKIN BENİ YAYINLAMAYIN’

– YLE ekibi ek binalardan birinde Türkiye’de çok tanınmış bir işadamını gördü. İşadamı “Türkiye hükümeti burada olduğumu bilmiyor beni sakın yayınlamayın” diye adeta yalvardı.

– Komşuları Gülen’i “Ortadoğu’dan gelen bir terörist” olarak görüyor ve korkuyor.

– İki gün Pensilvanya’daki inde kalan tv ekibi haberin sonuna ‘Darbeci askerler Gülen’in talimatı olmadan böyle bir kalkışmaya teşebbüs etmeleri mümkün görünmüyor’ yorumunda bulundu.

‘KORKUTUCU BİR TERÖRİST’

Fin TV ekibi habere malikanenin etrafındaki komşularla yapılan röportajlarla başlıyor. Akşam gazetesinde yer alan habere göre; Komşuların bir kısmı terörist başını ‘Ortadoğu’dan gelen bir terörist’ bir kısmı ise “Terörist olarak” tanımlıyor. Bölgeye yeni tanışan Frank Newman’in Saylorsburg’a ilk taşındığında kuzenin kendisine “Orta Doğu’dan gelen adamın çiftliğinin yanından geçerken sağını solunu kolla, dikkatli ol çünkü çiftlik etrafında silahlı adamlar var ve çiftlikte çılgınca şeyler oluyor” dediğini söylüyor.

KAÇAN İŞADAMLARI BURAYA SIĞINIYOR

Ekip malikaneye girdiğinde eskiye göre çok sayıda villa tipi ek binalar yapıldığını anlatıyor. Bu evler, 15 Temmuz sonrası firar eden işadamları ve örgütün önemli isimlerine tahsis edilmiş.

Evlerin yapım masrafını da yine FETÖ’cü işadamları karşılamış. Çiftlikte daimi 30 kişinin kaldığını ve bu ekibin haricinde öğrencilerin de olduğunu ifade eden haberciler ilk kez çiftliğin iç kısımlarındaki lüks evlere girdi.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
0
Çok Komik
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Daha Fazlası: Haberler

Bunları Beğenebileceğiniz Düşündük