Saçma Sapan Ölerek Dünya Tarihine Geçen Ünlü İsimler


Kimsenin aklına gelmeyecek şekillerde hayatını kaybetmiş 12 tarihi figürün hikayeleri oldukça trajik…

Jack Daniel

Dünyanın en ünlü viskisinin üreticisi Daniel 1911 yılında, iş yerindeki para kasasını açamaz ve sinirlenerek tekme attı. Ayak parmağı kırılan ve ayağı kısa sürede enfeksiyon kapan ünlü viski üreticisi bir süre sonra kan zehirlenmesinden dolayı hayatını kaybetti.

Sihirbaz Harry Houdini

22 Ekim 1926´da Houdini, Montreal´de Princess Tiyatrosu´nda gösteri yapacaktı. Akşama doğru soyunma odasındaki yatakta yatarken üniversiteden genç bir boksör geldi. Houdini´nin mide kaslarının çok güçlü olduğunu duymuştu; gerçekten de böyle gösterileri vardı, vurulan yumrukların gücü ne olursa olsun dayanabiliyordu. Genç boksör bunu denemek istiyordu ve Houdini kabul edince boksör onu yumruklamaya başladı. Oysa Houdini gösterilerden önce uzun bir hazırlık yapıyor ve mide kaslarını adeta kitleyebiliyordu. O gün yeterince konsantre olmamıştı ama daha da kötüsü apandisitinin patladığını bilmiyordu. Yumrukların ardından gösteriye çıkmaya hazırlanırken birden fenalaştı ve hemen hastaneye kaldırıldı. Bir kaç gün sonra öldü.

İsveç Kralı Adolf Frederick

61 yaşındaki kral havyar, havuç çorbası, ringa balığı, karidesli börek, kadehlerce şampanya 10 porsiyondan fazla tatlıyı götürdükten kısa bir süre sonra çatlayarak öldü.

Draco

Tarihin ilk yasa koyucusu olan Yunan Draco sahneden konuşmasını bitirdikten sonra kutlamak için üzerine atılan şapka ve montların altında kalıp boğularak öldü.

Almanya Kralı ve Kutsal Roma Cemen İmparatoru Frederick Barbarossa

Ünlü imparator bir Haçlı Seferi sırasında size çok tanıdık gelecek bir yerde, havanın sıcaklığından bunaldığı için Göksu Irmağı’na gidi ve boğularak can verdi.

Antik Yunan Oyun Yazarı ve Filozof Eshilios

Efsaneye göre; M.Ö. 455 yılında bir kartalın taşıdığı kaplumbağayı kafasına atması ile hakkı rahmetine kavuşmuş.

Boby Leach

Yaptığı birbirinden ilginç gösteriler ile ”ölüm geçirmez” lakabını alan adam çok trajik bir şekilde öldü. Yolda yürürken bir yandan da portakal soyan adam elindeki bıçağı ayağına düşürdü ve yaralandı. Kısa süre sonra enfeksiyon kaptı ve hayatını kaybetti.

Ressam Sir Francis Bacon

Ressam kışları tavukların kar üzerindeki davranışlarını gözlemlediği ve onları soğuktan koruma yolları üzerine bir deney yaparken üşüterek zatürre oldu ve yaşamını yitirdi.

Matematikçi Kurt Gödel

Eksiklik teoremi ile tanınan Gödel zehirleneceği paranoyasına kapılmıştı. Karısının yaptığı yemeklerden başka yemek yemezdi. Karısı hastalanınca yalnız kalan matematikçi açlıktan hayatını kaybetti. Bulunduğunda cenin pozisyonunda yatıyordu ve sadece 29.5 kiloydu.

Taylan Prensesi Sunandha Kumariratana

Bir gölde yüzerken hizmetçilerinin gözleri önünde boğuldu. Hizmetçiler onu kurtarabilecek pozisyondaydılar ama kurtarmadılar çünkü prenses dokunmak kesinlikle yasaktı.

Dedektif Alan Pinkerton

1884 yılında kaldırımda yürürken dilini ısıran dedektif tedavi olmaz ve dili mikrop kaptı. Çok geçemeden iltihap sonucu hayatını kaybetti.

Oyun Yazarı Tennessee Williams

20. yüzyılın en iyi drama yazarlarından olan Williams 71 yaşındayken boğazına kaçan bir şişe kapağı yüzünden boğularak hayatını kaybetti.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

Yok Artık Yok Artık
2
Yok Artık
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
3
Çok Komik
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
1
Sinir Bozucu
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Daha Fazlası: Foto Galeri

Bunları Beğenebileceğiniz Düşündük