Cristiano Ronaldo Suriye Paylaşımıyla Yürek Yaktı


Real Madrid’in dünyaca ünlü yıldızı Cristiano Ronaldo, Suriye’nin Duma kentinde yaşanan kimyasal saldırının ardından Suriyeli çocuklar için bir video yayınladı.

Dünyanın en iyi futbolcularından biri olarak kabul edilen Portekizli yıldızın Suriye mesajı sosyal medyada paylaşım rekoru kırıyor.

Yıldız futbolcu, geçtiğimiz yıllarda da Filistin konusundaki hassasiyeti ve Filistinli çocuklara yaptığı büyük bağışlarla dikkat çekmiş, Filistin’de yaşanan bombalı saldırı sonucu ailelerini kaybeden küçük çocuklarla buluşarak onların rüyalarını gerçekleştirmişti. Ronaldo, ayrıca Nepal’de yaşanan deprem sonrası da Save The Children (Çocukları kurtarın) Vakfı’na da 7 milyon Euro bağışlamıştı.

Ronaldo videoda ”Merhaba bu mesajım Suriye’deki çocuklar için. Çok fazla acı çektiğinizi biliyorum. Ben ünlü bir futbolcuyum ama gerçek kahramanlar sizlersiniz. Umudunuzu kaybetmeyin. Tüm dünya sizinle. Sizi önemsiyoruz. Yanınızdayım.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan dünyaca ünlü Portekizli yıldız Ronaldo, Suriye Rejimi ve Rusya’nın Doğu Guta’da masum halka karşı uyguladığı zulme tepki gösterdi. Ronaldo, kişisel Twitter hesabından paylaştığı videoyla takipçilerine “Suriye’deki çocuklara 7 kelimede umut gönderin, çocukları kurtarın” çağrısında bulundu.

7 KELİMEYLE ÇOCUKLARA UMUT OLUN

Be strong.(Güçlü ol) Have faith.(İnançlı ol) Never give up. (Pes etme) sözleriyle paylaştığı videoya #7WordsForSyria (Suriye için 7 kelime) etiketini kullanan Ronaldo, dünyaya seslendi.

Yıldız futbolcunun paylaştığı videonun içeriğinde, “Suriyeli çocuklar 7 senedir bombalanıyor, korkuyor, acı çekiyor, savaşıyor, travma yaşıyor, kurşunlanıyor. Suriye’deki çocuklara 7 kelimede umut gönderin, çocukları kurtarın” sözleri yer aldı.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
1
Çok Komik
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
2
Sinir Bozucu
Beğenmedim Beğenmedim
4
Beğenmedim

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Daha Fazlası: Haberler

Bunları Beğenebileceğiniz Düşündük